2016-2018 Çalışma Programı

GELENEKTEN GELECEĞE

İnsanlık tarihi komünal toplumlardan sonra sınıflar mücadelesinin tarihidir. Bu tarih boyunca farklı evre ve düzeylerde seyreden mücadelelerin ortak evrensel teması “eşitlik, özgürlük ve adalet” arayışı olmuştur.

Bugünün dünyasında da; ırkçı, milliyetçi, militer, cinsiyetçi, muhafazakar ve piyasacı güçlere karşı durmak, bu güçlere karşı geniş bir toplumsal desteğe dayanarak sınıfsal zeminde mücadele etmek, insanlık tarihinin önümüze koyduğu bir görevdir.

İnsanın insana kulluk etmediği, baskının ve sömürünün olmadığı, savaşların yaşanmadığı, ezen ve ezilen ilişkisinin son bulduğu, tüm insanlığın dil, din, renk, ırk, cinsiyet farkı olmaksızın, yaşamın her alanında eşit, özgür, insanca ve adil yaşadığı bir dünya bugün de bir özlem olarak varlığını sürdürmektedir.

Devamını oku...
 
Meslektaşlarımıza Açık Mektup…

(Çağdaş Hekimler’in 14 Mart Hekim Dayanışması'na Yanıtıdır)

 

Değerli Meslektaşımız,

Bu Pazar, Nisan’ın 17’sinde, bir yenisini yapacağımız Ankara Tabip Odası seçimlerinde bilindiği gibi genellikle iki ayrı grup aday listesi çıkartıyor. Biri bu mektubu yazan bizler, Çağdaş Hekim Grubu. Diğeri ise -sürekli aynı adla girmese de- benzer anlayışı, bileşimi temsil eden ve biz Çağdaş Hekimlerin birçok gerekçeyle “Bakanlık” listesi olarak tarif ettiği grup.

Devamını oku...

İçerik Tıklama Görünümü : 67347
Şu anda 15 kişi sitede